Ένα χρόνο και τέσσερις μήνες μετά την εκλογή του ως προέδρου της ΟΝΝΕΔ, ο Παύλος Μαρινάκης έχει καταφέρει να δώσει το στίγμα του και να αναδείξει την νεολαία της Νέας Δημοκρατίας σε καίριο συνομιλητή, τόσο σε ζητήματα πολιτικά, όσο και κοινωνικά.

Με την έναρξη της νέας χρονιάς, ο πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ προχώρησε σε ορισμένες αλλαγές στο οργανόγραμμα της οργάνωσης ανανεώνοντας τη δομή του Εκτελεστικού Γραφείου, των Γραμματειών και των αναπληρωτών, με στόχο να δοθεί περισσότερη ώθηση στην αξιόλογη πορεία της.

Το νέο σχήμα του Εκτελεστικού Γραφείου

Σύμφωνα με το άρθρο 21 του Κανονισμού Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, ως Αντιπρόεδρος της Οργάνωσης ορίζεται ο Κώστας Μαμουλής.

Έχουν εκλεγεί από την Κεντρική Επιτροπή της ΟΝΝΕΔ ως Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής ο Νίκος Σιαδήμας και Β’ Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής ο Γιάννης Αναστασόπουλος.

 

Παράλληλα, κατά το άρθρο 22 παρ. 2 του Κανονισμού Λειτουργίας, ορίζονται οι κάτωθι ως μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της Οργάνωσης με τις ακόλουθες αρμοδιότητες – χαρτοφυλάκια:

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Απόστολος Γούτας

Υπεύθυνος Περιφερειακών Οργανώσεων: Μένιος Κορομηλάς

Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Χρυσόστομος Τσατσούλης

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Κώστας Τσιαγκλιώτης

Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Γιάννης Φυτόπουλος

Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Σύριλα Μακαρέζου

Υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Βασίλης Γακόπουλος

Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού & Ελλήνων της Διασποράς: Νίκος Θεοδωρόπουλος

Υπεύθυνος Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Δημήτρης Γκουλής

Γραμματέας Οργανωτικού: Ορφέας Γεωργίου

Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Μιχάλης Νίκας

Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων & Παραγωγικών Τομέων: Ανέστης Φίσκας

Υπεύθυνος Πολιτικής Ακαδημίας: Στέλιος Λεριός

Υπεύθυνη Εθελοντισμού: Χριστίνα Γιασκουλίδη

Υπεύθυνος Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Δημήτρης Μάγγελ

Υπεύθυνος ΜΑΚΙ: Δημήτρης Ντόντης

Υπεύθυνη Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων: Κατερίνα Καραβιώτη

Υπεύθυνη Νεανικής Επιχειρηματικότητας & Καταπολέμησης της Ανεργίας: Φωτεινή Ράπτη

Υπεύθυνη Έρευνας & Καινοτομίας: Νατάσα Παπαδοπούλου

Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης: Κωνσταντίνα Κόλλια

 

Επιπροσθέτως, σύμφωνα με το άρθρο 23 του Κανονισμού Λειτουργίας, συστήνονται οι ακόλουθες Γραμματείες της ΟΝΝΕΔ, τις οποίες αναλαμβάνουν οι εξής:

Γενικός Διευθυντής ΟΝΝΕΔ: Νίκος Παπουτσής

Υπεύθυνος Οργανωτικού για θέματα Βορείου Ελλάδος: Παναγιώτης Λεμπέσης

Διευθυντής Συντονισμού Εκτελεστικού Γραφείου: Γιώργος Καψιώχας

 

Τέλος, κατά το άρθρο 22 παρ. 1, ορίζονται ως αναπληρωτές του Εκτελεστικού Γραφείου οι κάτωθι:

Αναπληρωτές Διευθυντές ΟΝΝΕΔ: Σπύρος Ηρειώτης, Νίκος Κρικέλας

Αναπληρώτρια Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης – Υπεύθυνη για τα Περιφερειακά Μέσα: Στεφανία Κάκαρη

Αναπληρώτρια Διευθύντρια Γραφείου Τύπου & Ενημέρωσης: Γιώτα Κοσκινά

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Οργανώσεων Αττικής: Γιάννης Πήλιουρας, Γιώργος Φράγκος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Περιφερειακών Οργανώσεων: Γιάννης Ξιούφης, Στάθης Τετράδης

Αναπληρτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Σωκράτης Μπρόζος

Αναπληρωτές Γραμματείς ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Σταμάτης Σταμέλος, Χάρης Τσίρας

Αναπληρωτής Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Δημήτρης Μπελδέκος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Διεθνών Σχέσεων: Βασίλης Κεσίδης, Νάσος Μολδοβανίδης, Βασίλης Σακελλάρης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικού Σχεδιασμού: Ζωή Κορδού, Κωστής Λιακόπουλος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Οργανώσεων Εξωτερικού & Ελλήνων της Διασποράς: Γιάννης Αμούτζας, Βασίλης Ψύχας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Γιάννης Ματσούκας, Δημήτρης Ράπτης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Γιάννης Μπιρμπάκος, Φάνης Πασχάλης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Επιστημονικών Φορέων & Παραγωγικών Τομέων: Αντώνης Μιχελόγγονας, Βασίλης Παπαδόπουλος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικής Ακαδημίας: Γρηγόρης Μπεκατώρος, Γιώργος Παπαδρόσου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Εθελοντισμού: Απόστολος Αλεξιάδης, Χρήστος Παπούλιας

Αναπληρώτριες Υπεύθυνες Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Ειρήνη Πράγια, Αθανασία Χιονίδου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι ΜΑΚΙ: Γιώργος Αρβανίτης, Θωμάς Σεβαστιάδης

Αναπληρώτριες Υπεύθυνες Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων: Φλώρα Μαλασίδη, Αθηνά Παπαδημητρίου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Νεανικής Επιχειρηματικότητας & Καταπολέμησης της Ανεργίας: Ραφαήλ Κανελλόπουλος, Θανάσης Σούκιας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Έρευνας & Καινοτομίας: Παναγιώτης Γκανάς, Ευρυπίδης Μπαλάσκας

Source link